Najnowsze posty

Twój pierwszy instrument: 5 gitar klasycznych za mniej niż 1000zł

Wprowadzenie do świata gitary klasycznej nie musi być kosztownym przedsięwzięciem. Chociaż profesjonalne instrumenty kosztują tysiące złotych, istnieje wiele świetnych gitar dostępnych w bardziej przystępnych cenach. Poniżej przedstawiamy pięć gitar klasycznych, które oferują znakomitą jakość w stosunku do ceny i są idealne dla początkujących.

1. Yamaha C40II NT

Model C40 zręcznie ukazuje, że skromny budżet nie oznacza już konieczności korzystania z instrumentu drugiej klasy. Świerkowa płyta wierzchnia, tył i boki z mahonio-podobnego drewna meranti oraz najprawdziwsze palisandrowe podstrunnica i mostek zapewniają tej gitarze jakość brzmienia i „grywalność”, która zaskakuje przy jej przystępnej cenie. C40 jest wyposażona również w chromowaną mechanikę.

 • Dlaczego warto? Yamaha to znana marka w świecie instrumentów muzycznych. Model C40 jest ceniony za wyjątkową jakość dźwięku w tej kategorii cenowej oraz solidność wykonania.
 • Dla kogo? Idealny dla początkujących szukających niezawodnego instrumentu na start.
 • Sprawdź cenę
Gitara klasyczn Yamaha C40II NT nr.1

2. Fender ESC-105 Education

Gitara jest wykonana ze świerku laminowanego. Boki i tył są z okume, top ze świerku. Gitara klasyczna Fender ESC105 to gitara dla początkujących gitarzystów.

 • Dlaczego warto? Fender to kolejna uznana marka. ESC105 cechuje się łatwością gry i jasnym brzmieniem, dzięki czemu jest idealny dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z gitarą.
 • Dla kogo? Początkujący, którzy cenią sobie komfort gry.
 • Sprawdź cenę
Fender ESC-105 Wersja edukacyjna WN Natural nr.2

3. La Mancha Granito 32

La Mancha Granito posiada świerkową i mahoniową konstrukcję, która daje mnóstwo tonalnego smaku. Poznaj wyrazistą, szeroko zakrojoną dynamikę tego szlachetnego drewna, które zapewni Ci genialną zabawę i przepiękny dźwięk. Jego walory sprawiają, że Granito 32 idealnie nadaje się do doskonalenia Twoich umiejętności i sprawdzania wielu technik gry.

 • Dlaczego warto? La Mancha jest marką znaną z produkcji gitar o świetnej jakości w stosunku do ceny. Rubinito wyróżnia się bogatym dźwiękiem i eleganckim wyglądem.
 • Dla kogo? Dla tych, którzy chcą połączenia stylu i jakości.
 • Sprawdź cenę
La Mancha Granito 32 klasyk nr.3 w naszym rankingu

4. Admira Paloma

Admira Paloma to klasyczny instrument zbudowany w oparciu o sosnę Oregon (płyta wierzchnia), Sapelly (boki i tył) oraz mahoń (gryf) i palisander (podstrunnica). Kombinacja takich gatunków drewna jest gwarantem bardzo dobrego rezonansu oraz szerokopasmowego brzmienia, które doskonale trafia w oczekiwania początkujących

 • Dlaczego warto? Admira Paloma to świetny wybór dla młodszych graczy lub osób szukających kompaktowego rozwiązania. Mimo niewielkich rozmiarów, instrument oferuje pełne, jasne brzmienie.
 • Dla kogo? Młodsi gracze lub ci, którzy często podróżują.
 • Sprawdź cenę
Pełno wymiarowa gitara klasyczna Admira Paloma nr.4

5. Arrow Calma gloss

Piąta propozycja to Arrow Calma 4/4 Gloss to niezrównana gitara klasyczna, wyprzedzająca pod wieloma względami konkurencję z tego samego progu cenowego. Powstała jako model do nauki; to idealny pierwszy instrument, który jest jednak na tyle solidny, że pozostanie z Tobą na długie lata.

 • Dlaczego warto? Arrow jest marką, która oferuje instrumenty o dobrej jakości w przystępnych cenach. Model Calma Gloss ma stabilną budowę i jest idealny dla tych, którzy dopiero zaczynają naukę gry na gitarze.
 • Dla kogo? Dla początkujących, którzy szukają solidnego i niezbyt kosztownego instrumentu.
 • Sprawdź cenę
Arrow Calma gloss nr.5

Podsumowanie

Wybór pierwszej gitary to ważny krok dla każdego aspirującego muzyka. Dzięki powyższej liście, możesz wybrać instrument, który nie tylko jest w przystępnej cenie, ale również oferuje jakość, której można oczekiwać od znacznie droższych modeli. Niezależnie od wyboru, pamiętaj, że najważniejsza jest pasja i praktyka – to one sprawią, że twoje umiejętności będą rosnąć!

Opublikowane w: Gitary

Leave a comment