Najnowsze posty

Gorąca Nowość! Yamaha Pacifica: Professional i Standard Plus - Porównanie Modeli

Seria gitar elektrycznych Yamaha Pacifica cieszy się uznaniem zarówno wśród początkujących, jak i zaawansowanych gitarzystów, dzięki swojej wszechstronności, solidnej konstrukcji i doskonałej jakości dźwięku. Wśród szerokiej gamy modeli, szczególnie wyróżniają się dwie linie: Yamaha Pacifica Standard Plus i Pacifica Professional. Oba modele są doskonałym wyborem dla muzyków szukających niezawodnego instrumentu, który będzie służył im przez lata.

Yamaha Pacifica Standard Plus

Yamaha Pacifica Standard Plus to ulepszona wersja klasycznego modelu Pacifica, która oferuje zaawansowane cechy i funkcje w przystępnej cenie. Charakterystyczną cechą tej serii jest korpus wykonany z wysokiej jakości drewna, co zapewnia bogaty i zbalansowany ton. Gitary z tej serii są wyposażone w konfigurację przetworników HSS (humbucker i dwa single-coil), co daje szeroki zakres brzmień, od ciepłych tonów czystych po agresywne brzmienia przesterowane. Mostek typu tremolo umożliwia gitarzyście dodawanie subtelnych wibracji i efektów, bez obawy o rozstrojenie instrumentu. Gryf z palisandru lub klonu zapewnia komfortową grę i szybką reakcję na ruchy muzyka.

Linia gitar Yamaha Standard Plus

Yamaha Pacifica Professional

Linia Pacifica Professional to krok w stronę bardziej wymagających gitarzystów, poszukujących instrumentu o wyrafinowanym brzmieniu i profesjonalnych cechach. Te gitary oferują doskonałą jakość wykonania, z użyciem najlepszych dostępnych materiałów. Korpusy są często wykonane z wyselekcjonowanego drewna, takiego jak jesion lub mahoni, co przekłada się na cieplejsze i głębsze brzmienie. Pacifica Professional charakteryzuje się również bardziej zaawansowanymi przetwornikami, oferującymi czyste, dynamiczne tonacje, które doskonale sprawdzają się w studio nagraniowym oraz na żywo. Wiele modeli z tej serii posiada również ulepszone mostki typu tremolo oraz blokady strun, co zapewnia jeszcze lepszą stabilność strojenia i większą swobodę w ekspresji muzycznej.

Linia gitar Yamaha Pacifica Professional

Dla kogo są te gitary?

Yamaha Pacifica Standard Plus jest idealnym wyborem dla początkujących i średnio zaawansowanych gitarzystów, którzy szukają wysokiej jakości instrumentu w przystępnej cenie. Dzięki swojej wszechstronności, gitary te doskonale sprawdzą się w różnych gatunkach muzycznych, od rocka, przez bluesa, aż po jazz.

Z kolei Yamaha Pacifica Professional to propozycja dla bardziej doświadczonych muzyków, którzy oczekują od swojego instrumentu doskonałego brzmienia, niezawodności i wygodnej gry na najwyższym poziomie. Profesjonalne funkcje i doskonała jakość wykonania sprawiają, że te gitary są często wybierane przez profesjonalistów, którzy potrzebują niezawodnego narzędzia do pracy w studio i na scenie.

Oba modele (Pacifica Professional i Pacifica Standard Plus) występują w wersji z klonową i palisandrową podstrunnicą.

Podsumowanie

Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz swoją muzyczną przygodę, czy jesteś doświadczonym gitarzystą, Yamaha Pacifica oferuje modele, które spełnią Twoje oczekiwania. Seria Standard Plus zapewnia doskonały stosunek jakości do ceny, natomiast linia Professional oferuje instrumenty o najwyższym standardzie, zdolne sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagających muzyków. Yamaha Pacifica to synonim niezawodności, wszechstronności i doskonałego brzmienia, co czyni te gitary doskonałym wyborem dla każdego gitarzysty.

Wszystkie nowe modele gitar Pacifica:

Opublikowane w: Gitary

Leave a comment