Fender

Produktów: 1745

Fender

 

Założona w 1946 roku firma Fender (Fender Musical Instrument Corporation), jest już od ponad pół wieku symbolem Ameryki. W okresie tym wkład Fendera w rozwój muzyki współczesnej jest ciągły i niezaprzeczalny. Wprowadzając do sprzedaży pierwszą gitarę elektryczną z pełnym korpusem, pierwszą elektryczną gitarę basową, niezliczoną ilość klasycznych wzmacniaczy, firma Fender odcisnęła swoje piętno na jazzie, bluesie, rocku, country, i wielu innych gatunkach muzyki popularnej.

 

Obecnie, FMIC kontynuuje produkcję swoich ponadczasowych modeli gitar, jak Stratocaster i Telecaster, zaopatrując muzyków z całego świata, ale rodzina Fendera powiększyła się również o wiele doskonale znanych w przemyśle muzycznym marek, jak Squier, Guild, Benedetto, DeArmond czy Sunn.

 

Na samym szczycie gitarowej hierarchii plasują się oddziały FMIC Custom Shop w Corona w Kalifornii i Guild Custom Shop w Nashville, oferujące ręcznie wytwarzane, najwyższej jakości instrumenty, na specjalne zamówienie muzyków i często sygnowane ich nazwiskami. Od 1995 roku częścią FMIC jest również firma Guild Guitars, produkująca wyrafinowane gitary akustyczne i elektryczne, także pod marką Benedetto - a gitary tej ostatniej firmy są uważane za najlepsze obecnie instrumenty do muzyki jazzowej. FMIC jest również dystrybutorem hiszpańskich gitar klasycznych Manuel Rodriguez. Serie gitar, gitar basowych, wzmacniaczy i urządzeń pro audio firm Squier i DeArmond, w połączeniu z pełną linią instrumentów akustycznych Fendera, zapewniają szeroki wybór instrumentów progowych dla muzyków biorących pod uwagę także ceny produktów. Pod markami Fender i Sunn korporacja FMIC wytwarza pełen zakres profesjonalnych wzmacniaczy gitarowych i basowych, inspirowanych długą tradycją innowacji obu tych firm. W dziedzinie pro audio Fender produkuje kompletną linię profesjonalnych urządzeń elektroakustycznych pod własną nazwą, w tym innowacyjny, przenośny system dźwiękowy Passport. Fender oferuje także pełny zakres akcesoriów: struny, autoryzowane części zamienne, pokrowce i futerały, paski, jak również sportowe ubrania z logo firmy.