Możliwość zwrotu towarów

Zmieniłeś zdanie i chcesz oddać zakupy do sklepu? W midi.pl nie ryzykujesz!

Masz prawo zwrócić zakupiony produkt w przeciągu 14 dni od dnia otrzymania przesyłki. Będziemy wdzięczni, jeśli zwrócisz go w oryginalnym opakowaniu producenta.

JAK DOKONAĆ ZWROTU PRODUKTÓW?

W celu dokonania zwrotu wypełnij oświadczenie o odstąpieniu od umowy:

Oświadczenie o odstąpieniu od umowy

Do przesyłki zwrotnej należy dołączyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy oraz numer konta, na jaki mamy zwrócić kwotę za towar. Paczkę należy odesłać na własny koszt.

ZWROT PIENIĘDZY

W ciągu trzech dni roboczych dokonamy sprawdzenia produktu. Jeżeli towar spełnia wymienione wymagania, zostanie wystawiona elektroniczna faktura korygująca. Po jej akceptacji, w ciągu 7 dni roboczych, dokonamy zwrotu zapłaty na wskazane konto.

WARUNKI ZWROTU

Zwrot produktu zakupionego w sklepie internetowym jest uregulowany ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. 2014 poz. 827)art. 27. Na jej podstawie, konsumentowi przysługuje prawo zwrotu zakupionego towaru w okresie 14 dni od dostarczenia. Konsument ma prawo zwrotu bez podania przyczyn, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość.

Wskazane w tym punkcie prawo dotyczy sprzedaży konsumenckiej, a więc stosuje się wyłącznie do sprzedaży osobie fizycznej, która dokonuje zakupu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą.

Zgodnie z ustawą, zwrotowi nie podlegają produkty chronione prawami autorskimi, takie jak oprogramowanie, płyty CD z muzyką itp. oraz produkty szybko psujące np. artykuły spożywcze.

Wszelkie zgłoszenia i pytania prosimy kierować na adres reklamacje@midi.pl

Przydatne informacje:

http://prokonsumencki.pl/blog/zwrot-towaru-zakupionego-przez-internet-przez-konsumenta-nowa-ustawa-konsumencka/