KORG

Produktów: 198

Słynna japońska firma, pionier i jeden z gigantów w produkcji elektronicznych instrumentów klawiszowych. Począwszy od elektromechanicznych maszyn perkusyjnych Donca Matic DA-20, poprzez pierwsze syntezatory Mini-Korg, MS10, MS20, pierwsze tunery (w 1975 roku!), a następnie pierwsze instrumenty "przełomowe": Polysix, Poly61, Poly800, czy w końcu, zaprezentowany w 1988 roku bestseller wszechczasów Korg M1 i jego następców - serię T, firma budowała swoją niezagrożoną pozycję na rynku instrumentów elektronicznych, a jej produkty były i są doskonale oceniane przez wielu muzyków i realizatorów na całym świecie.

 

Należy wspomnieć, że M1 to pierwszy instrument, w którym zintegrowano klawiaturę, moduł syntezy, sekwencer i procesor efektowy w jednej kompaktowej obudowie - słowem to pierwsze urządzenie klasy "workstation". Następnymi "stacjami roboczymi" po serii T były instrumenty serii X i 01/W; kolejnym przełomem była prezentacja w 1995 roku syntezatora Trinity. Jego następcą, produkowanym obecnie, jest Korg Triton (w kilku wersjach), a także szeroka gama instrumentów pochodnych: Karma, aranżery PA80/60, itd.

 

Korg to także procesory efektowe dla gitarzystów, produkty dla DJ-ów (Kaoss, Electribe) oraz ostatnio rejestratory twardo dyskowe (np. D1600), łączące w sobie funkcje małego studia nagraniowego.

 

 Mapa autoryzowanych dealerów