Korg

Produktów: 180

KORG

KORG to jedna z najbardziej znanych i cenionych marek w świecie produkcji instrumentów muzycznych. Została założona w Japonii w 1962 roku i od tamtej pory zyskała uznanie wśród muzyków na całym świecie dzięki wysokiej jakości instrumentów, innowacyjnym technologiom i nieustannym dążeniu do doskonałości.

Wśród oferowanych przez KORG instrumentów muzycznych znajdują się pianina cyfrowe, keyboardy oraz syntezatory. Pianina cyfrowe KORG to wysokiej klasy instrumenty, które wyróżniają się doskonałą jakością dźwięku oraz niezwykle naturalnym brzmieniem. Dostępne modele oferują wiele funkcji, dzięki którym można dostosować dźwięk do indywidualnych preferencji, a także zagrać na instrumentach pochodzących z różnych epok.

Keyboardy KORG to instrumenty, które pozwalają na kreatywne eksperymentowanie z dźwiękiem. Dostępne modele oferują wiele różnych brzmień, style i efekty dźwiękowe, dzięki którym można stworzyć niemal każdy rodzaj muzyki. Dodatkowo, keyboardy KORG wyposażone są w wiele funkcji, które ułatwiają grę i pozwalają na tworzenie bardziej skomplikowanych kompozycji.

Syntezatory KORG to zaawansowane instrumenty muzyczne, które pozwalają na kreatywne eksperymentowanie z dźwiękiem. Dostępne modele oferują wiele różnych brzmień, sekwencerów i efektów dźwiękowych, dzięki którym można stworzyć niemal każdy rodzaj muzyki. Dodatkowo, syntezatory KORG wyposażone są w wiele funkcji, które ułatwiają grę i pozwalają na tworzenie bardziej skomplikowanych kompozycji.

KORG to marka, która słynie z innowacyjnych technologii i nieustannego dążenia do doskonałości. W ofercie KORG znajdują się instrumenty muzyczne dla początkujących, jak i dla profesjonalistów, którzy wymagają najwyższej jakości brzmienia i funkcjonalności. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i nieustannemu rozwojowi, instrumenty KORG cieszą się uznaniem wśród muzyków na całym świecie.

Trochę informacji o firmie Korg

Słynna japońska firma, pionier i jeden z gigantów w produkcji elektronicznych instrumentów klawiszowych. Począwszy od elektromechanicznych maszyn perkusyjnych Donca Matic DA-20, poprzez pierwsze syntezatory Mini-Korg, MS10, MS20, pierwsze tunery (w 1975 roku!), a następnie pierwsze instrumenty "przełomowe": Polysix, Poly61, Poly800, czy w końcu, zaprezentowany w 1988 roku bestseller wszechczasów Korg M1 i jego następców - serię T, firma budowała swoją niezagrożoną pozycję na rynku instrumentów elektronicznych, a jej produkty były i są doskonale oceniane przez wielu muzyków i realizatorów na całym świecie.

Należy wspomnieć, że M1 to pierwszy instrument, w którym zintegrowano klawiaturę, moduł syntezy, sekwencer i procesor efektowy w jednej kompaktowej obudowie - słowem to pierwsze urządzenie klasy "workstation". Następnymi "stacjami roboczymi" po serii T były instrumenty serii X i 01/W; kolejnym przełomem była prezentacja w 1995 roku syntezatora Trinity. Jego następcą, produkowanym obecnie, jest Korg Triton (w kilku wersjach), a także szeroka gama instrumentów pochodnych: Karma, aranżery PA80/60, itd.

Korg to także procesory efektowe dla gitarzystów, produkty dla DJ-ów (Kaoss, Electribe) oraz ostatnio rejestratory twardo dyskowe (np. D1600), łączące w sobie funkcje małego studia nagraniowego.

 Mapa autoryzowanych dealerów