Blackstar

Produktów: 85

Blackstar Amplification

Blackstar to brytyjski producent sprzętu gitarowego, w tym wysokiej jakości wzmacniaczy gitarowych, comba gitarowe, głów gitarowych oraz efektów gitarowych. Firma jest znana z innowacyjnych rozwiązań, które pozwalają gitarzystom na osiągnięcie niezwykle precyzyjnego i bogatego brzmienia.

Wzmacniacze gitarowe Blackstar to połączenie klasycznej konstrukcji z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Modele z serii HT oferują możliwość doboru charakteru lamp przedwzmacniacza, dzięki czemu można uzyskać niezwykle precyzyjne brzmienie. Seria ID Core zapewnia natomiast łatwość w obsłudze oraz różnorodność brzmień dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu.

Combo gitarowe Blackstar to świetna opcja dla gitarzystów szukających przenośnego rozwiązania. Modele z serii Silverline oferują odzwierciedlenie brzmienia klasycznych wzmacniaczy lampowych, natomiast seria Fly jest idealna dla muzyków, którzy potrzebują niewielkiego, przenośnego wzmacniacza do użytku domowego czy w trasie.

Głowy gitarowe Blackstar to doskonałe narzędzie dla profesjonalistów, którzy potrzebują potężnej mocy i precyzji brzmienia. Modele z serii HT oferują klasyczne brzmienie lampowe, natomiast serii Series One to opcja dla gitarzystów poszukujących maksymalnej mocy i różnorodności brzmień.

Efekty gitarowe Blackstar to rozwiązanie dla muzyków, którzy szukają unikalnych efektów dźwiękowych. Seria HT oferuje szeroki wybór efektów, w tym pogłosy, phasery, tremolo, a także symulacje klasycznych wzmacniaczy. Seria LT zapewnia natomiast łatwość obsługi i przenośność dzięki kompaktowym rozmiarom.

Historia firmy Blackstar

W 2004 roku czterech przyjaciół, wszystkich kolegów z zespołu, szukało nowego wyzwania. Po latach wspólnej pracy na najwyższym poziomie branży projektowania wzmacniaczy, ich marzeniem było stworzenie nowych i innowacyjnych wzmacniaczy gitarowych i pedałów, które będą ostatecznym narzędziem do wyrażania siebie.

Spędziwszy dwa i pół roku robi intensywne badania techniczne w szopie ogrodowej w Northampton England, pierwsze produkty Blackstar były gotowe i w marcu 2007 r., Blackstar został oficjalnie uruchomiony w Frankfurt Musik Messe.

Od tego czasu przenieśliśmy się z budki ogrodowej do naszej własnej siedziby, która posiada specjalnie do tego celu zbudowane laboratorium i studio i mieliśmy szczęście dodać do naszego zespołu niesamowicie utalentowanych ludzi.

Osiem lat później byliśmy w niezwykłej podróży i mieliśmy zaszczyt poznać kilku niesamowitych ludzi z całego świata i nazwać ich naszymi przyjaciółmi. Od artystów takich jak Gus G (Ozzy Osbourne/Firewind), Neal Schon (Journey), Silenoz (Dimmu Borgir) i James Dean Bradfield (Manic Street Preachers), po wielu graczy, którzy nas wspierają i spotykają się z nami na pokazach.

Od tych wczesnych dni nadal rozwijamy się jako firma, ale jedna rzecz pozostaje faktem. Wszyscy jesteśmy muzykami i jesteśmy prawdziwie pasjonatami tego, co robimy - robienia świetnych wzmacniaczy gitarowych dla graczy na całym świecie.

Oficjalna strona producenta