Yamaha PSR-E473 - keyboard
Yamaha PSR-E473 - t
Yamaha PSR-E473 - right
Yamaha PSR-E473 - widok z prawej z pulpitem
Yamaha PSR-E473 - rear
Yamaha PSR-E473 - stand
Yamaha PSR-E473 - right-top
Yamaha PSR-E473 - keyboard
Yamaha PSR-E473 - t
Yamaha PSR-E473 - right
Yamaha PSR-E473 - widok z prawej z pulpitem
Yamaha PSR-E473 - rear
Yamaha PSR-E473 - stand
Yamaha PSR-E473 - right-top

Yamaha PSR-E473 - keyboard

Producent:
 • SKU: SPSRE473
 • Kod EAN: 4957812669283
Dostępność: Dostępny W magazynie: 8 Czas wysyłki: 24 godziny
1 589 zł

RATY I LEASING

YAMAHA PSR-E473

Nowo zaprojektowany keyboard PSR-E473 łączy w sobie dynamiczną klawiaturę z potężnym generatorem brzmienia, czego efektem jest wyjątkowa jakość dźwięku i wspaniały komfort gry.

Yamaha PSR-E473 to keyboard o wszechstronnych możliwościach, który sprawdzi się u każdego muzyka, niezależnie od poziomu zaawansowania.

Domowy keyboard PSR-E473, oprócz szerokiego wachlarza zaawansowanych efektów i stylów akompaniamentu z całego świata, oferują po raz pierwszy jakość dźwięku prosound - cechę, która wcześniej była dostępna tylko w modelach high-end. Wśród wielu nowych funkcji, które można znaleźć w obu modelach, są brzmienia instrumentalne o wyższej rozdzielczości, zapewniające autentyczne efekty akustyczne i wyraźnie lepszą jakość dźwięku. 

Instrumenty Serii PSR-E400 to wspaniałe, wszechstronne 61-klawiszowe keyboardy, które idealnie nadają się jako instrumenty dla początkujących, ale również stanowią solidną alternatywę dla doświadczonych muzyków. Najnowszy PSR-E473 posiada nowo opracowany generator brzmienia, który zapewnia oszałamiającą poprawę jakości dźwięku, a także wysokiej jakości efekty, takie jak delay.

Cechy:

 • 820 brzmień, w tym Super Articulation Lite
 • 290 stylów akompaniamentu
 • 2 kanały/41 rodzajów efektów insertowych DSP
 • Quick Sampling
 • Groove Creator
 • Pokrętła Live Control, funkcja Motion Effect, kółko pitch bend
 • Mega Boost
 • Przyciski bezpośredniego dostępu do kategorii
 • USB Audio Recording/Interface
 • Wejście mikrofonowe i efekty wokalne
 • Indywidualne wyjścia L/R

Wymiary

 • Szerokość 992 mm (39-1/16")
 • Wysokość 136 mm (5-3/8")
 • Głębokość 404 mm (15-7/8")

Graj jak profesjonalista!

PSR-E473 oferuje taką samą profesjonalną jakość dźwięku, jaką można znaleźć w modelach high-end. Wyposażony jest w zaawansowane efekty i szeroką gamę stylów akompaniamentu - od najnowszych hitów po gatunki muzyczne z całego świata.

Graj jak profesjonalista!PSR-E473

Brzmienia

PSR-E473 rozszerza możliwości poprzednich generacji poprzez większą pamięć wewnętrzną, dzięki której Yamaha oferuje więcej brzmień instrumentalnych w wyższej rozdzielczości. Ciesz się 820 realistycznymi, ekspresyjnymi brzmieniami instrumentalnymi z całego świata, z jakością dźwięku na profesjonalnym poziomie.

Brzmienia Yamaha PSR-E473

Super Articulation Lite

PSR-E473 oferuje brzmienia Super Articulation Lite, które realistycznie oddają sposób gry na poszczególnych instrumentach - np. scratch na przesterowanej gitarze elektrycznej lub flażolety na gitarze nylonowej.

Super Articulation Lite PSR-E473

Style akompaniamentu

Wybierz spośród 290 stylów automatycznego akompaniamentu, takich jak rock, dance i jazz, a także z szerokiego wachlarza gatunków muzycznych z całego świata. Przeżyj dreszczyk emocji grając we własnym zespole, gdyż akompaniament reaguje na twoją lewą rękę, która steruje odpowiednio dobranymi rytmami, basami i akordami.

Style akompaniamentu PSR-E473

Brzmienie z całego świata

Ciesz się brzmieniami i stylami akompaniamentu, które umożliwiają naśladowanie muzyki charakterystycznej dla dowolnego miejsca na świecie. Bez względu na to, jaki styl wybierzesz, będzie on wierny i autentyczny dla kraju lub regionu, z którego dany gatunek pochodzi.

Brzmienie z całego świata PSR-E473

Efekty DSP

PSR-E473 jest jedynym modelem w serii PSR-E, który posiada dwa kanały dla efektów insertowych. Wyposażony w najnowszy generator brzmień LSI, oferuje wysokiej jakości efekty, dostępne wcześniej tylko w modelach high-end.

Efekty DSP PSR-E473

Wyrażaj siebie

Yamaha odświeżyła panel sterowania i wyświetlacz LCD, wycofała klawiaturę numeryczną, dodała przyciski bezpośredniego dostępu do kategorii. Zoptymalizowany panel sterowania umożliwia szybki i łatwy dostęp do brzmień, stylów akompaniamentu i funkcji, dzięki czemu można skupić się na pracy twórczej. Dzięki specjalnym przyciskom, funkcji Quick Sampling oraz innowacyjnej funkcji Motion Effect, możesz intuicyjnie wyrażać dźwięki, które słyszysz w swojej głowie.

Wyrażaj siebie

Pokrętła Live Control

Dwa pokrętła Live Control ułatwiają sterowanie i interakcję z dźwiękiem, który produkujesz podczas gry. Możliwość ustawienia częstotliwości odcięcia filtra, pozwala zmienić jasność dźwięku i kontrolować efekty w czasie rzeczywistym, dzięki czemu Twoje występy stają się bardziej żywiołowe.

Dwa pokrętła Live Control

Motion Effect

Funkcja Motion Effect pozwala na natychmiastowe dodawanie efektów podczas gry, które mogą morfować dźwięk za pomocą filtra, tworzyć pitch risery, dodawać efekty zatrzymania taśmy i cięcia, lub inne nowe dynamiczne efekty dźwiękowe. Wystarczy jedynie przytrzymać odpowiedni przycisk!

Funkcja Motion Effect

Kółko pitch bend

Kręcąc kółkiem pitch bend w górę lub w dół zmieniasz płynnie wysokość dźwięku, ożywiając instrumenty takie jak gitara, saksofon, trąbka i syntezatory, poszerzając przy tym swój zakres ekspresji.

Kręcąc kółkiem pitch bend w górę lub w dół

Bezpośredni dostęp do kategorii

Yamaha dodała do interfejsu użytkownika przyciski Direct Category Access. Naciśnij te przyciski, aby uzyskać natychmiastowy dostęp do brzmień i stylów akompaniamentu, których potrzebujesz dla wybranego gatunku muzycznego.

Yamaha dodała do interfejsu użytkownika przyciski Direct Category Access

Groove Creator

Dzięki funkcji Groove Creator wystarczy użyć jedynie przycisków i pokręteł, aby tworzyć współczesną muzykę elektroniczną i brzmieć jak profesjonalista.

Funkcja Groove Creator

Quick Sampling

Przechwyć dźwięk spoza swojego instrumentu za pomocą wejścia AUX, wejścia mikrofonowego lub nawet importując pliki z pamięci USB, a następnie odtwarzaj te dźwięki bezpośrednio z keyboardu. Możliwości są nieograniczone!

Quick Sampling

Łącz się i udostępniaj

Różnorodne opcje połączeń oferują pełne wsparcie potrzebne do ćwiczeń, gry i występów. Podłącz mikrofon, aby spróbować swoich sił w śpiewaniu podczas gry, użyj aplikacji Rec'n'Share, aby podzielić się swoją muzyką ze światem, i podłącz się do systemów PA, aby wystąpić na scenie.

Łącz się i udostępniaj

Indywidualne wyjścia L/R

PSR-E473 wyposażony jest w wyjścia audio lewe i prawe, co umożliwia łatwe podłączenie do systemów PA i sprzętu studyjnego - niezależnie od gniazda słuchawkowego.

Indywidualne wyjścia L/R PSR-E473

Mega Boost

Naciśnij przycisk Mega Boost, aby podbić głośność o +6dB!

Funkcja ta dodaje 6dB do głośności wyjściowej, ustawionej za pomocą pokrętła volume. Podbicie głośności systemu głośnikowego instrumentu pozwala grać z innymi i być słyszalnym podczas koncertu nawet bez systemu PA.

Przycisk Mega Boost

Wejście mikrofonowe i efekty wokalne

Podłącz mikrofon i śpiewaj podczas gry, korzystając z wbudowanych efektów wokalnych o studyjnej jakości, co sprawi, że brzmienie będzie profesjonalne.

Wejście mikrofonowe i efekty wokalne

USB Audio Recording/Interface

Port USB To Device służy do nagrywania i odtwarzania plików audio z pamięci USB. Port USB To Host służy do wysyłania i odbierania danych audio i MIDI w połączeniu z komputerami i smartfonami/tabletami w studyjnej jakości.

USB Audio Recording/Interface

Rec'n'Share

Użyj aplikacji Rec'n'Share, aby podłączyć swój instrument do smartfona/tabletu, a następnie twórz i udostępniaj nagrania audio i wideo, na których grasz razem z ulubionymi utworami.

Aplikacja Rec'n'Share

Inne funkcje

Pamięć registracyjna

Zapisz swoje ulubione brzmienia i ustawienia panelu sterowania, abyś mógł je wywołać w dowolnej chwili za pomocą jednego przycisku, nawet podczas gry. Nie musisz już ponownie szukać brzmień, stylów i ustawień!

Pamięć registracyjna

Dual/Layers

Nałóż na siebie dwa różne brzmienia Voices, aby stworzyć nieograniczone kombinacje, których efektem będzie oryginalny, grubszy i szerszy dźwięk.

Dual/Layers

Octave shift/Transpose

Transpozycja jest bardzo łatwa. Możesz podnosić lub obniżać dźwięki co pół tonu lub oktawę, naciskając przyciski na panelu instrumentu.

Octave shift/Transpose

Split

Podziel klawiaturę gdziekolwiek chcesz i przypisz różne brzmienia do każdej ze stron, aby cieszyć się graniem jednym brzmieniem po lewej stronie i drugim po prawej, w tym samym czasie.

Funkcja Split. Podziel klawiaturę

Funkcja Arpeggio

Wystarczy przytrzymać klawisze wybranych akordów, a keyboard automatycznie utworzy odpowiednie arpeggia (łamane akordy). Za pomocą arpeggiatora możesz dodawać ciekawe elementy muzyczne do swoich produkcji i wykonań. Na przykład, zagraj trójdźwięk durowy, aby arpeggiator tworzył frazowe kombinacje tych trzech nut.

Funkcja Arpeggio

W zestawie:

 • Zasilacz
 • Pulpit do nut
 • Polska instrukcja

Zasilanie
Zasilacz sieciowy PA-150 lub jego odpowiednik zalecany przez firmę Yamaha, albo sześć baterii alkalicznych (LR6), manganowych (R6) lub akumulatorów Ni-MH (HR6) rozmiaru "AA".
Waga
7,77 kg
7.0 kg (15 lb, 7 oz)
Typ
DSP1: 41 types, DSP2: 12 typów
Organ-style
Kolor
Czarny
Szerokość
50 cm
992 mm (39-1/16”)
Wysokość
22 cm
136 mm (5-3/8”)
Głębokość
107 cm
404 mm (15-7/8”)
Reakcja na dotyk
TAK (Soft, Medium, Hard, Fixed)
Pitch Bend
TAK
Pokrętła
2
Typ wyświetlacza
LCD
Podświetlenie
TAK
Język
Angielski
Technologia generowania tonów
AWM Stereo Sampling
Liczba polifonii
64
Liczba głosów
3 Live! Voices, 9 Sweet! Voices, 6 Cool! Voices, 14 Super Articulation Lite Voices
820 (294 Panel Voices + 28 Drum/SFX kits + 40 Arpeggio + 458 XGlite Voices)
Kompatybilność
Style File Format (SFF)
XGlite / GM: TAK
Funkcje
Crossfade: Tak (między opcjami Dźwięk wewnętrzny i Dźwięk zewnętrzny)
Dual/Layers: Tak
Interfejs Audio USB 44.1 kHz, 16 bit, stereo
Melody Suppressor: Tak
Split: Tak
Liczba gotowych stylów
290
Fingering
Multi finger, Smart Chord
Kontrola stylu
ACMP ON/OFF, SYNC START, SYNC STOP, START/STOP, INTRO/ENDING/rit., MAIN/AUTO FILL, TRACK ON/OFF
Inne cechy
Mega Boost, Motion Effect (57 typów)
Style rozszerzania
10
Liczba rytmów
35
Liczba sekcji
5 (4 Sections + 1 Musical Climax/Ending)
Liczba zaprogramowanych utworów
30
Liczba utworów
10
Ilość ścieżek
6 (5 Melody + 1 Style/Groove Creator)
Pojemność danych
Około 19 000 nut (gdy nagrywane są tylko ścieżki "melodyczne")
Odtwarzanie
SMF (Formats 0 & 1)
Nagrywanie
Original File Format (SMF 0 conversion function)
Format zapisu
WAV (44.1 kHz, 16 bit, stereo)
Format odczytu
WAV (44.1 kHz, 16 bit, stereo)
Typ próbkowania
One-shot, Loop
Próbki (Preset/User)
4
Czas próbkowania
Około 9,6 s
Źródła próbkowania
AUX IN, MIC INPUT, USB audio interface, WAV format files
Częstotliwość próbkowania
44.1 kHz
Liczba przycisków
4 (8 x banków)
Kontrola
Freeze
Metronom
Tak
Zakres tempa
11 – 280
Transpozycja
-12 to 0, 0 to +12
Strojenie
427.0 – 440.0 – 453.0 Hz (approx. 0.2 Hz increments)
Przycisk oktawy
Tak
Typ skali
5 typów
Przycisk PIANO
Tak (przycisk wielofunkcyjny)
Inne funkcje
One Touch Setting (OTS): Tak
Harmonia/Echo
26 typów
Arpeggio
152 typów
Pamięć wewnętrzna
ok. 1.72 MB
Dyski zewnętrzne
USB flash drive
DC IN
12 V
AUX IN
Stereo mini jack x 1
Słuchawki
Standard stereo phone jack x 1
Pedał Sustain
Tak (opcjonalnie)
USB TO DEVICE
Tak
USB TO HOST
Tak
OUT PUT
Standard phone jack x 2
Mikrofon
Standard phone jack x 1
Wzmacniacz
6 W + 6 W
Głośniki
12 cm x 2
Pobór mocy
9 W (When using PA-150 AC adaptor)
Funkcja automatycznego wyłączania zasilania
Off/5/10/15/30/60/120 (minutes)
Pulpit na nuty
Tak
Song Book
Pobierz z witryny internetowej firmy Yamaha
Efekty
Chorus - 5 typów
Master EQ - 4 typy
Reverb - 12 typów
DSP
DSP1: 41 types, DSP2: 12 types
Ilość klawiszy
61

Produkty powiązane

Q&A: Najczęściej zadawane pytania

 • Od jakiej kwoty jest darmowa wysyłka?

  Darmowa dostawa od 300 zł

 • Ile mam czasu na zwrot towaru?

  Masz prawo zwrócić zakupiony produkt w przeciągu 14 dni od dnia otrzymania przesyłki. Będziemy wdzięczni, jeśli zwrócisz go w oryginalnym opakowaniu producenta.

 • Co oznaczają statusy dostępności przy produktach?
  1. Dostępny: Towar mamy na magazynie i wysyłka w takim przypadku wynosi 24 godziny
  2. Niedostępny: Produkt niedostępny na sklepie przez dłuższy czas
  3. Produkt na zamówienie: Produkt na zamówienie, brak produktu na naszym magazynie. W tej sytuacji prosimy o wiadomość, w celu uzyskania informacji, kiedy produkt będzie u nas dostępny.
 • Jak korzystać z kodów promocyjnych i kuponów?

  Kod promocyjny lub kupon można wprowadzić w koszyku i kliknąć „Zastosuj kod”. Każdy kod należy sprawdzić pod kątem jego ważności i poprawnej pisowni. Wprowadzenie ważnego kodu powoduje automatyczną aktualizację ceny.

 • Jakie są koszty dostawy?

  Na wszystkie zamówienia o wartości powyżej 300 zł, przesyłka na terenie Polski jest GRATIS!

  Kurier DPD
  Płatność przelewem: 16 zł
  Płatność za pobraniem: 20
  Kurier FedEx
  Płatność przelewem: 20 zł
  Płatność za pobraniem: 25 zł
  Kurier InPost
  Płatność przelewem: 15 zł
  Płatność za pobraniem: 19 zł
  InPost Paczkomaty24/7
  Płatność przelewem: 13 zł
 • Jakie są formy płatności za zakupy?

  W naszym sklepie mają Państwo do wyboru następujące formy zapłaty za towar:

  Płatność za pobraniem - opłatę za towar oraz przesyłkę uiszcza się podczas odbioru towaru. Minusem takiego rozwiązania jest wzrost kosztów przesyłki ponieważ kurierzy i poczta doliczają dodatkową opłatę za taką formę płatności.
  Przedpłata na konto - opłatę za towar oraz przesyłkę przelewa się przed wysyłką towaru na nasze konto. Towar wysyłamy po wpłacie gotówki na konto lub po otrzymaniu potwierdzenia wysłanego faksem lub e-mailem. Dużymi zaletami tej formy płatności jest znaczne zmniejszenie kosztów przesyłki (nawet do 0 zł) oraz możliwość uzyskania rabatu.
  Przelewy 24 - szybkie przelewy on-line
  Płatności Online POLCARD / BLIK  - szybkie przelewy on-line
  Raty Santander
  Credit Agricole Raty
  PayPo - kup teraz, zapłać w przeciągu 30 dni
  Odbiór osobisty - MIDI Salon Muzyczny ul.Piłsudskiego 41 (1. piętro), 08-110 Siedlce, w dni robocze w godz. 10.00 - 18.00

  NUMER KONTA

  Santander Bank Polska S.A.
  24 1500 1663 1216 6008 0169 0000
  F.H.U. "MIDI" Michał Brewczyński
  Nowe Iganie, ul. Dębowa 25
  08-103 Siedlce

Producenci
Alesis Casio DNA Professional Korg Kurzweil Medeli Roland V-Tone Yamaha