Najnowsze posty

Odkryj moc dźwięku: Testujemy monitory studyjne KRK Rokit G5

W dzisiejszych czasach, gdzie muzyka i produkcja dźwiękowa stają się coraz bardziej dostępne dla szerokiej publiczności, kluczowym elementem każdego profesjonalnego, jak i domowego studia stały się monitory studyjne. Wśród nich wyróżniają się monitory studyjne KRK Rokit G5, które zyskały uznanie zarówno wśród początkujących, jak i doświadczonych producentów muzycznych. W naszym szczegółowym teście tych popularnych monitorów przyjrzymy się, dlaczego warto rozważyć ich zakup do swojego studia.

estujemy monitory studyjne KRK Rokit G5

Zaawansowana technologia dźwięku

Monitory KRK Rokit G5 wyróżniają się na tle konkurencji dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii dźwiękowych. Zostały one zaprojektowane tak, aby zapewnić jak najwierniejsze odwzorowanie dźwięku. Wykorzystując innowacyjny design oraz specjalnie dobraną konfigurację głośników, monitory te gwarantują krystalicznie czysty i zbalansowany dźwięk w całym spektrum słyszalnych częstotliwości.

KRK Rokit G5" Zaawansowana technologia dźwięku

Wyjątkowa konstrukcja i wytrzymałość

Kolejnym aspektem, który przyciąga uwagę przy wyborze monitorów studyjnych KRK Rokit G5, jest ich niezwykła konstrukcja. Obudowa monitorów została zaprojektowana w taki sposób, aby minimalizować rezonans i zapewniać stabilność dźwięku nawet na wysokich poziomach głośności. Ponadto, materiały użyte do produkcji tych monitorów są wyjątkowo trwałe, co gwarantuje, że posłużą one przez wiele lat.

KRK Rokit G5: Wyjątkowa konstrukcja i wytrzymałość

Doskonała jakość dźwięku

Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru monitorów studyjnych jest jakość dźwięku, a monitory KRK Rokit G5 w tym aspekcie nie mają sobie równych. Dzięki precyzyjnemu balansowi tonów niskich, średnich i wysokich, te monitory zapewniają doskonałą klarowność dźwięku, co jest niezbędne podczas miksowania i masteringu utworów. Niezależnie od tego, czy pracujesz nad muzyką elektroniczną, rockiem, czy orkiestracjami, KRK Rokit G5 pozwolą ci usłyszeć każdy detal twojej produkcji.

KRK Systems ROKIT G5: Doskonała jakość dźwięku

Wszechstronność zastosowań

Monitory studyjne KRK Rokit G5 charakteryzują się również wyjątkową wszechstronnością. Są idealne nie tylko dla producentów muzycznych i inżynierów dźwięku, ale także dla entuzjastów gier wideo, twórców filmów i każdego, kto potrzebuje wiernego odwzorowania dźwięku. Ich zdolność do precyzyjnego przekazywania każdego szczegółu dźwiękowego sprawia, że są one doskonałym wyborem dla profesjonalistów i amatorów poszukujących wysokiej jakości monitorów studyjnych.

Monitory studyjne KRK Rokit G5: Wszechstronność zastosowań

Porównanie modeli KRK Rokit G4 i KRK Rokit G5:

Przetworniki:

 • G5: 5-calowy głośnik niskotonowy z membraną z włókna aramidowego (Kevlar®) i 1-calowy głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką.
 • G4: 5-calowy głośnik niskotonowy z membraną z polipropylenu i 1-calowy głośnik wysokotonowy z ferrofluidem.

Wzmacniacz:

 • G5: Wzmacniacz klasy D o mocy 130 W (65 W RMS).
 • G4: Wzmacniacz klasy AB o mocy 100 W (50 W RMS).

Funkcje:

G5:

 • Trzy tryby pracy: MIX, FOCUS i CREATE.
 • 25 kombinacji korektora graficznego.
 • Bezpłatna aplikacja KRK do sterowania monitorem z poziomu smartfona.

G4:

 • Trzy tryby EQ: Flat, +2 dB High, -2 dB High.
 • Regulacja poziomu głośności i wyciszenie.

Cena:

 • G5: Droższy niż G4.
 • G4: Tańszy niż G5.

Ogólnie rzecz biorąc, KRK Rokit G5 oferuje lepszą jakość dźwięku i więcej funkcji niż KRK Rokit G4.

Dodatkowe różnice:

G5:

 • Nowa konstrukcja obudowy z bardziej zaokrąglonymi rogami.
 • Nowe logo KRK.
 • Dostępny w kolorze czarnym.

G4:

 • Tradycyjna konstrukcja obudowy z ostrymi rogami.
 • Stare logo KRK.
 • Dostępny w kolorze czarnym i białym.

Ogólne wrażenia:

KRK Rokit G5 to godna aktualizacja popularnej serii G4. Oferuje lepszą jakość dźwięku, więcej funkcji i bardziej nowoczesny wygląd. Jeśli szukasz najlepszych monitorów studyjnych w swojej klasie, KRK Rokit G5 to świetny wybór.

Podsumowanie

Wybór monitorów studyjnych jest kluczową decyzją dla każdego, kto poważnie podchodzi do produkcji i edycji dźwięku. Monitory KRK Rokit G5 oferują wyjątkową jakość dźwięku, trwałość i wszechstronność, co sprawia, że są one doskonałym wyborem dla szerokiego spektrum użytkowników. Ich zaawansowane technologie dźwiękowe, wyjątkowa konstrukcja i doskonała jakość wykonania gwarantują, że każda sesja słuchania czy produkcji dźwiękowej będzie prawdziwą przyjemnością.

Linia produktowa KRK Systems Rokit G5:

Opublikowane w: Sprzęt Studyjny

Leave a comment