Kategorie

Nowości Bestsellery Dostawa Płatności Regulamin O Firmie Sprzedaż hurtowa Kontakt

Kategorie

Informacje

NASZE AUKCJE

Aukcje allegro

Zwrot VAT

tax-free

LEASING

Leasing Leaselink

Raty

Santander Consumer Bank S.A. Raty PAYU CreditAgricole

Certyfikaty

Sklep PROkonsumenckiRzetelna Firma

PARTNERZY

Beyerdynamic Sennheiser

Reflektory diodowe LED

Opiekun kategorii: Bartek Brewczyński, biuro@midi.pl, tel. 256310696 w.20
Sortuj według: popularności | ceny | nazwy | dostępności
Poprzednia 11 12 13 14 15 16
Poprzednia 11 12 13 14 15 16

Ledowe Reflektory PAR (od ang. parabolic aluminized reflector)

Lampy typu PAR wywodzą się z lamp motoryzacyjnych, opracowanych i wprowadzonych do produkcji w latach pięćdziesiątych XX wieku. Zaletami tych lamp są precyzyjnie ukształtowana wiązka światła oraz odporność na szok termiczny i udary mechaniczne.

 

Konstrukcja Lamp PAR:

Część odbłyśnikowa lamp PAR jest parabolicznym reflektorem o geometrii osiowej, pokrytym warstwą aluminium o wysokim współczynniku odbicia i dużej stabilności, co pozwala na precyzyjne ukształtowanie dalekosiężnej wiązki światła. W przypadku lamp samochodowych, kopuła lampy w wielu przypadkach posiada elementy soczewek Fresnela w celu specjalnego ukształtowania wiązki światła.

 

Lampy PAR wykonywane są grubego szkła borowo-silikatowego. Część odbłyśnikowa i kopuła lampy wytwarzane są metodą prasowania szkła w precyzyjnych formach metalowych, tak aby ich kształty były wysoce powtarzalne. Po nałożeniu lustra aluminiowego oraz zamontowaniu żarnika obie części są ze sobą stapiane.

 

Zastosowanie w lampach PAR grubego, prasowanego szkła wymagało zastosowania specjalnego próżniowego przepustu elektrycznego, tzw. złącza Houskeepera (ang. Houskeeper seal). Tego typu przepust pozwala na przepływ bardzo wysokich prądów, potrzebnych do zasilania żarnika wolframowego i jest bardzo wytrzymały mechanicznie. Dla podniesienia pewności podłączenia przewodów zasilających, wiele typów lamp PAR wyposażonych jest w połączenia elektryczne kabli zasilających mocowane bezpośrednio przy pomocy wkrętów.